Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Puchar Przewodniczącego Zarządu Okręgowego w Zamościu ponownie zdobyła drużyna WKŁ nr 121 „Świt” w Zamościu

25 czerwca 2022r. od godz. 800  na strzelnicy PZŁ w Chełmie myśliwi kół łowieckich  z okręgu zamojskiego rozpoczęli rywalizację w XXXII zawodach w strzelectwie myśliwskim o Puchar Przewodniczącego Zarządu  Okręgowego w Zamościu.

Jednocześnie odbyły się  VI zawody DIAN naszego okręgu, gdzie walczono w pełnym wieloboju myśliwskim. W zawodach indywidualnie startowali również trzej mistrzowie naszego okręgu.

Otwarcia zawodów dokonał Przewodniczący Zarządu Okręgowego w Zamościu Kol. Wojciech Adamczyk. Powitał serdecznie uczestników i zgromadzonych gości, następnie zaprezentował listę sponsorów nagród dla strzelających. Podczas otwarcia zawodów flagę na maszt wciągnęła zwycięska drużyna w roku 2021 z WKŁ nr 121 „Świt” w Zamościu. Następnie Sędzia Główny zawodów Jerzy Burcon, przypomniał o zasadach bezpieczeństwa oraz prawidłach strzelań myśliwskich na poszczególnych konkurencjach i przedstawił skład Sędziowski zawodów.

Na poszczególnych konkurencjach sędziowali:         

Na kręgu – Ryszard Kotowski, Paweł Zirebiec, Andrzej Ceynowa, na trapie  – Lucjan Grabarczyk, Mieczysław Lis, Lucjan Barański. Na przelotach –  Jarosław Kuchta i Mirosław Kabała, na zającu – Tadeusz Skotnicki, Krzysztof Materna, Mirosław Stawiarski. Na dziku- Konrad Nowak, Jerzy Małyszek, i Krzysztof Mazur, na konkurencji rogacz i lis- Marcin Zgardziński, Jan Łagoźny  i Mirosław Wiącek.

DIANY z naszego okręgu reprezentowały, Alicja Gil z KŁ nr 58 „TRP” w Zamościu która zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji DIAN uzyskując 279/500 pkt., natomiast Magda Bartyzel-Zirebiec z WKŁ nr 121 „Świt” w Zamościu zajęła drugie  miejsce z wynikiem 232/500 pkt., na trzecim miejscu uplasowała się Monika Krupa uzyskując 91/500 pkt. rezydent KŁ nr 57.

Nasze DIANY otrzymały piękne puchary, dyplomy i nagrody.

W Kasie powszechnej, drużynowo zwyciężył trzyosobowy zespół WKŁ nr 121 „Świt” w Zamościu w składzie:  Grześków Robert, Antoszewski Dariusz i Wróblewski  Rafał, uzyskując wynik                1236/1500 pkt, jest to kolejne zwycięstwo drużyny tego koła. Na drugim miejscu uplasował             się zespół KŁ nr 87 „Hubertus” w Kaczórkach w składzie: Kusiak Mariusz, Dąbrowski Jarosław          i Romaszko Arkadiusz z wynikiem 1152/1500 pkt, trzecie miejsce wywalczyło KŁ nr 12 „Sarna”  w Zarzeczu w składzie:  Siemko Tomasz, Klus Tomasz i Artymiak Szczepan z wynikiem 1133/1500 pkt,.

Pierwsze trzy zwycięskie drużyny otrzymały Puchary oraz dyplomy z rąk Członka Zarządu Okręgowego Kol. Mirosława Kaleniuka, pozostałe drużyny do miejsca X-go otrzymały dyplomy.

W klasyfikacji indywidualnej w klasie powszechnej najlepszy wynik 431/500 pkt, uzyskał Grześków Robert, z KŁ nr 121 „Świt” w Zamościu, drugie miejsce z wynikiem 416/500 pkt, zdobył Antoszewski Dariusz również z WKŁ nr 121 „Świt” w Zamościu, trzecie miejsce wywalczył Kusiak Mariusz z  KŁ nr 87 „Hubertus” w Kaczórkach uzyskując wynik 413/500pkt. Za osiągnięte wyniki zawodnicy ci otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Najlepszym zawodnikiem w klasie powszechnej w śrucie był Grześków Robert z  WKŁ nr 121 „Świt”  uzyskując najlepsze wynik 250/300 pkt., w kuli również pokonał kolegów wynikiem 181/200 pkt.

Zawodnicy którzy uplasowali się z najlepszymi wynikami od 1-10 otrzymali nagrody rzeczowe  i dyplomy.

Najstarszy wiekiem uczestnik zawodów Kol. Zbigniew Kostyła z KŁ 60 uzyskał 257/500 pkt.,natomiast trzech najlepszych zawodników w Klasie „C” to, Bartosz Polski który uzyskał 351 p-kt.,

Maciej Folusz – 348 p-kt. i Kamil Dziura – 294 p-kt.

Największym pudlarzem zawodów została  DIANA Monika Krupa uzyskując tylko 91/500 pkt, otrzymali oni również dyplomy oraz nagrody.

W klasie Mistrzowskiej indywidualnie I miejsce zajął Mateusz Ożga z  KŁ nr 60 „Ryś”    w Zamościu z wynikiem 445/500 pkt, II- gie miejsce Robert Polski z wynikiem 427/500 pkt.  z KŁ „Bielik” w Zamościu i III miejsce Ryszard Materna z wynikiem  346/500 pkt. z KŁ nr 32 „Lis”    w Tomaszowie Lubelskim. Mistrzowie otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

W klasyfikacji OPEN miejsce I zajęła drużyna WKŁ nr 121 „Świt” w Zamościu w składzie: Grześków Robert, Antoszewski Dariusz i Wróblewski  Rafał, z wynikiem 1236/1500 pkt.

II- gie miejsce drużyna KŁ „Bielik” w Zamościu z wynikiem 1184 p-kt.. w składzie: Polski Robert, Kajetan Kościk i Polski Bartosz .  III miejsce drużyna KŁ nr 60 „Ryś” w Zamościu w składzie: Ożga Mateusz, Boiski Zbigniew i Kostyła Zbigniew z wynikiem 971/1500 pkt.

Impreza przebiegła sprawnie w miłej i koleżeńskiej atmosferze z małą awarią w zasilaniu strzelnicy .

Wręczenia nagród i dyplomów dokonali, Członek Zarządu Okręgowego w Zamościu Mirosław Kaleniuk i Sędzia główny zawodów Jerzy Burcon, gratulowali zwycięzcom i życzyli dalszych sukcesów.

Podziękowano sponsorom za cenne nagrody, a sponsorami nagród byli:

 1. Sklep Myśliwski Rusznikarnia Michał Szawara.
 2. Salon Myśliwski „Hubertus w Zamościu.
 3. „ Hubertus” Sklep Myśliwski Robert Polski – Sitno.
 4. Przedsiębiorstwo ELITE Expeditions Zakład Przetwórstwa Dziczyzny Zwierzyniec.
 5. Przedsiębiorstwo WELES sp. z o.o. Poznań.

6. TECHZBYT  Zamość – Mirosław Kaleniuk.

 1. Dyskret. Żaluzje, rolety, verticale. Sławomir Kiersztyn,
 2. KŁ nr 12 „Sarna” w Zarzeczu,
 3. KŁ nr 42 „Cichy Bór” w Modryńcu
 4. KŁ nr 60 „Ryś” w Zamościu
 5. Bartoń Mieczysław
 6. Dzidek i Wojtek
 7. Darek i Karol
 8. Robert Garncarz
 9. Lis Mieczysław
 10. ZO PZ w Zamościu

 

Gratuluję zwycięzcom, a szczególnie DIANOM, dziękuję za ambitną postawę wszystkim drużynom uczestniczącym w imprezie. Za  sprawne i bezpieczne przeprowadzenie zawodów składam podziękowania sędziom stanowiskowym, pracownikom biura ZO PZŁ – Kol. Katarzynie Artymiak i Kol. Jerzemu Ogrzyńskiemu za pomoc przy obsłudze biura. Sponsorom dziękuję za cenne nagrody rzeczowe, stażystom za pomoc w obsłudze, oraz sympatykom strzelectwa za wspaniały doping.

 

„Darz Bór”

 

Przewodniczący Komisji Strzeleckiej

Jerzy Burcon

Udostępnij
Twitter
WhatsApp