Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Zamość

EKOPIKNIK w Gminie Zamość

Koleżanki i Koledzy

Miło nam poinformować Was o bardzo ciekawym przedsięwzięciu, które odbędzie się 23 marca br. pod nazwą EKOPIKNIK w Gminie Zamość. Wydarzenia będzie miało charakter otwartych spotkań, prelekcji, wykładów na temat flory i fauny Roztocza. Wybierzemy się na spacer po ścieżce dydaktycznej znajdującej się na terenie Centrum Geoturystycznego, aby dowiedzieć się jakie rzadkie gatunki możemy spotkać na roztoczańskich szlakach. Zajrzymy również do lasu, gdzie przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego, Nadleśnictwa Zwierzyniec oraz Roztoczańskiego Parku Narodowego przekażą nam informację na czym polega ich praca w lesie na rzecz ochrony przyrody. Dzięki miłośnikom fotografii uzyskamy wiedzę na temat ich pasji, jak zrobić dobre zdjęcie, gdzie i o jakiej porze wybrać się do lasu. Podczas pikniku usłyszymy co zrobić na wypadek znalezienia rannego zwierzęcia i co oznacza słowo – kynologia. Oprócz tego uczestnicy tego wydarzenia mogą liczyć na:

– pokazy odgłosów zwierząt leśnych

– porady kynologiczne

– pokaz ptaków łowczych

– warsztaty z rysunku i malarstwa ptaków

– poszukiwanie ziemnych skarbów

– łyk leśnych i ziołowych herbat przygotowany przez Szeptuchę

– warsztaty z nawigacji w terenie (czyli praca z mapą i kompasem)

– szkolenia z pierwszej pomocy w lesie (czyli co zrobić na wypadek ukąszenia przez żmiję czy ugryzienia przez kleszcza)

– strzelanie z łuku przy wsparciu średniowiecznego woja

– gry i zabawy na świeżym powietrzu

– poczęstunek potrawami z dziczyzny oraz słodkimi wypiekami przygotowanymi przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przynależnych do Gminy Zamość

– rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Dziuplaki roztoczańskich lasów”

– prelekcję o tematyce ptaków i nietoperzy Roztocza i ich znaczeniu dla przyrody i człowieka

– wiele zgadywanek, quizów, konkursów – oczywiście o tematyce leśnej

– wystawę aut terenowych 4×4

– ognisko integracyjne z pieczeniem kiełbasek na zakończenie EKOpikniku

Jako myśliwi przybądźmy i zaprezentujmy, że nasza pasja również związana jest z naturalnym ekosystemem, który nas otacza. Otwórzmy się na rozmowy ze społeczeństwem oraz pokażmy na czym polega nasza praca. W tym wypadku uczestnikami tego wydarzenia będą na szczęście mogły być nasze „pociechy”.

Program jest bardzo urozmaicony więc wierzymy, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego też jeszcze raz zapraszamy Was wszystkich do czynnego udziału w tym dniu. Podczas integracyjnego ogniska odbędzie się również ciekawe wydarzenie związane z pożegnaniem zimy a powitaniem wiosny – ale niech to zostanie taką leśną tajemnicą 😊.

Na zamieszczonym plakacie przedstawiony jest głównych zarys eventu.

Darz-Bór

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱